DGNB – Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen – Niemieckie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego

Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e. V. (DGNB), czyli Niemieckie Towarzystwo Budownictwa Ekologicznego, jest pozarządową organizacją non-profit, której zadaniem jest opracowywanie i promowanie rozwiązań na rzecz zrównoważonego planowania, budowania i wykorzystywania budynków.

Głównym zadaniem stowarzyszenia jest stworzenie i rozbudowa systemu certyfikacji dla budynków zgodnych ze zrównoważonym rozwojem oraz nadawanie certyfikatów na poziomach złotym, srebrnym i brązowym. Stowarzyszenie zostało założone w roku 2007 przez 40 organizacji z branży budowlanej i nieruchomości. [1] Według informacji własnych organizacji w lutym 2012 posiadała ona równo 1050 członków względnie organizacji członkowskich.

Członkami są architekci, inżynierowie, przedsiębiorstwa budowlane i wykonawcy, producenci wyrobów budowlanych, inwestorzy, właściciele, kierownicy projektów, administratorzy, firmy zaopatrzeniowe i utylizacyjne, członkowie administracji publicznej i organizacji pozarządowych, przedstawiciele nauki i instytutów badawczych.

źródło: http://de.wikipedia.org 
     
 

Związek niemieckiego przemysłu lakierów i farb drukarskich e.V.

Związek niemieckiego przemysłu lakierów i farb drukarskich e.V. (VdL), funkcjonujący do roku 2008 jako Związek niemieckiego przemysłu lakierów, jest największym branżowym związkiem przemysłu farb w Niemczech. Reprezentuje on ponadto od roku 2009 także interesy producentów farb drukarskich. Łącznie branża reprezentuje obrót 6,8 miliardów Euro i zatrudnia 25.000 pracowników. VdL głównie reprezentuje interesy niemieckich producentów lakierów, farb i farb drukarskich na arenie politycznej i publicznej.

Do zadań związku należą między innymi merytoryczne wspieranie członków przy technicznych kwestiach ustawodawczych, na polu ochrony środowiska i zdrowia oraz norm, odpowiedzialności za produkt i zapewnienia jakości, kształcenia i promowania młodej kadry pracowniczej.

Źródło: http://de.wikipedia.org

     
 

Bundesverband Korrosionsschutz e.V. Federalny Związek Antykorozji

Obszar działania zwyczajnych członków związku BVK to zabezpieczenie przed korozją obiektów i konstrukcji stalowych za pomocą organicznych systemów powłokowych. Seria norm DIN EN ISO 12944 przedstawia w tym zakresie stosowne międzynarodowe techniczne standardy. Członkowie BVK to równo 100 firm i filii, co stanowi ok. 70 procent rynku antykorozji. Członkowie stowarzyszeni z przemysłu produkcyjnego uzupełniają branżową kompetencję związku. Organizacyjnie związek jest jednostką samodzielną.

BVK reprezentuje interesy swoich członków przede wszystkich w aspekcie ekonomicznym, prawnym i technicznym. Głównym zadaniem jest zapewnienie przepływu informacji i tworzenie platformy do komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami i osobami zainteresowanymi.

Źródło: http://www.bundesverband-korrosionsschutz.de

     

tlo pasek gorny

© 2016-2021 VESTOCOR POLSKA SP. Z O.O. 

Vestocor Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej, ul. Leśna 5/41, 41-303 Dąbrowa Górnicza, zarejestrowana pod nr KRS 0000633901 w Sądzie Rejonowym w Katowicach Wschód VIII Wydział Gospodarczy KRS, gdzie przechowywane są dokumenty Spółki. Kapitał zakładowy 31 000 zł. NIP: 6292476119, VAT UE: PL6292476119. W kwestiach spornych sądem rzeczowo właściwym jest sąd właściwy dla siedziby Sprzedającego.

tlo pasek gornypowered by Helix III Framework, based on wt_vhost_free template | treść i dokumenty: vestocor.com, mat. foto: własne, vestocor.com, pixabay.com, pexels.com

zalecamy przeglądanie serwisu w rozdzielczości co najmn. 1280 X 1024 pikseli | strona korzysta z cookies - czytaj więcej Polityka Prywatności